Lexikon materiálů

Sympatex

Aspirační tenká membrána z polyesteru je:

  • vodotěsná
  • větruodolná
  • umožňuje aktivní dýchání

Nemá žádné póry. Vodní pára vznikající pocením je odváděna přes molekulární membránu (57 miliard na cm2) ven.
Propustnost vodní páry :
1,7m3 Pa/W (10um) dle ISO DIS 11 092 (Ret – hodnota). Ret- hodnota menší než 6 je výzkumným institutem Hohensein hodnocena jako „velmi dobrá“. Přitom je Sympatex extrémně vodotěsný. Laminát použitý v oblečení značky Büse udrží tlak vody o 5 Barech (odpovídá vodnímu sloupci 50m). Svou tloušťkou pouhých 1,5 setiny milimetru je Sympatex nejtenčí a nejlehčí značkovou membránou pro motorkářské oblečení a k tomu ještě o 300% rozpínavá.
Při likvidaci Sympatexu se Sympatex rozkládá na základní stavební prvky uhlík a vodík. Je tedy velmi ohleduplný k životnímu prostředí. Neobsahuje Halogeny ani rozpouštědla.

Cordura

Cordura je značka od DuPont. Jedná se o velmi pevnou polyuretanovou přízi. Její pevnost je mnohokrát větší než u standartního nylonu stejné síly.

HitenaTM

Hitena je velmi pevné a neobrousitelné polyamidové vlákno. Vedle jeho dobrých mechanických vlastností se vyznačuje vysokou tepelnou odolností. Dobby je vysoce odolná nylonová příze z polyamidových vláken s vysokou pevností. Scholler- Dynamic – vícevrstevná elastická příze převážně z polyamidu s dobrou pevností a protioděrností. Je používána u Büse kombinéz v pohyblivých zónách. Malý podíl Lycry dělá Dynatec elastickým a poskytuje vysoký komfort při nošení kombinéz.

ScotchliteTM

Polyester, bavlna jejíž vrchní plocha je z metalicky napařených skleněných kuliček, které odrážejí světlo. Viditelnost za šera a v noci se mnohonásobně zvyšuje.

M.D.C.F.

Pojivová látka z multidirektionálních vláken ve spojení se skleněnými vlákny posílená uhlíkem a aradmickými vlákny. Tato kombinace nabízí ten nejlepší vztah mezi váhou, komfortem a bezpečností.

I.M.A.C.

(IMPACT MODIFIED ALLOY COMPOSITE) je nový materiál , který patři do skupiny technických polymerů. Dovoluje u přileb dosáhnout vysoké ochranné úrovně. Toto vše dává nositeli přileb LAZER jedinečnou kombinaci kvality a bezpečí.

QUICK RELASE

LAZER vyvinul exkluzivní automatický Quick Relase – zapínání přilby. Jedná se při tom o miniaturní provedení bezpečnostního pásu ( jako v automobilovém průmyslu ). Praktický systém pro otevření a zavření jednou rukou.

R.B.S.

Boční bezpečnostní výstuže přileb. Tento systém se jmenuje RIGITY BRACE SYSTEN. Jedná se o kruhy z lehkého hliníku, které zvyšují pevnost přilby v boční a dolní části. Kombinace R.B.S a I.M.A.C. představuje nejlepší kombinaci v pasivní bezpečnosti.

MORPHO SYSTÉM

Komfort je jedním z nejdůležitějších prvků pro posouzení a bezpečnost přilby. Proto LAZER vyvinul MORPHO systém. Tento systém díky vyměnitelným elementům umožňuje každému přizpůsobit přilbu tvaru hlavy. Vnitřní části přilby jsou hypoalergenní, odnímatelné a lze je prát.

PINLOCK  ANTIBESCHLAG

Dobrá viditelnost je životně důležitá. Proto LAZER vybavil své přilby PINLOCK systémem. Při každém počasí vám dává záruku vysoké ochrany a viditelnosti.